Zákaznická podpora:222 261 004info@fastsmarthome.cz

5 výhod multiroom audio systému: Mějte hudbu i podcasty v (téměř) každé místnosti

5 výhod multiroom audio systému: Mějte hudbu i podcasty v (téměř) každé místnosti

Hudba znamená víc než jen poslech různých zvuků. Dotýká se naší duše a má velký dopad na naše blaho a náladu. Existuje něco, co dokáže domácí poslech povýšit. Řeč je o multiroom audio systému. Skvělá věc, se kterou bude hudba i podcasty „chodit“ po bytě či domě za vámi. Dali jsme dohromady 5 hlavních výhod integrovaných multiroom systémů, o kterých byste měli vědět. 

…ale nejdřív pár slov k hudebním multiroom systémům

Multiroom audio umožňuje to, co dříve bylo nemožné. Představte si tohle: V každé místnosti by bylo umístěno zařízení. Rádio v koupelně, CD přehrávač v kuchyni, Hi-Fi věž v obývacím pokoji. Je téměř nemožné přenést písně či podcasty z jedné místnosti do druhé. Odmyslíme-li tedy možnost nastavit hlasitost na maximum, což by asi nevyhovovalo sousedům.

Hudební multiroom systém odstraňuje tyto bariéry. Umožňuje nám pouštět si kdykoli veškerou naši hudbu v každé místnosti. V jednu chvíli přitom mohou hrát různé zdroje. Například zatímco hraje relaxační hudba v obývacím pokoji, děti poslouchají audioknihu ve svém pokojíčku. Nejen to je možné s Loxone díky zařízení jménem Audioserver.

Výhoda č. 1: Každý si přijde na své

V každé domácnosti se obvykle střetávají různé hudební preference. Zatímco otec si nejraději vychutná hard rock, dospívající syn nedá dopustit na břitký rap. Matka si odpočine se skleničkou vína u jazzu a malá princezna se neobejde bez písniček z pohádek.

Každý přitom může mít svou oblíbenou hudbu kdykoli a v kterékoli místnosti. Stačí si pustit svůj osobní seznam skladeb. Souboje o to, kdo bude zrovna pouštět muziku, končí.

Díky technologii Apple AirPlay 2 můžete přehrávat hudbu z iPhone, iPad a Mac. Přehrajete svůj playlist na Spotify, pustíte vyhovující rozhlasovou stanici nebo využijete svůj gramofon. Audioserver počítá i s mnoha dalšími zdroji a formáty.

Nákres domu s hudebními styly

 

Výhoda č. 2: Příjemný start nového dne

Hudba má sílu ovlivňovat naši náladu. Poslechem jemných melodií uvolníme své tělo i mysl. Na druhé straně, pokud uslyšíme rychlé, dynamické zvuky, narůstá náš srdeční tep, krevní tlak a chuť k akci.

Na ráno si tedy připravte jako svého průvodce motivační playlist a rozpruďte svou energii a zvedněte si náladu pro celý zbytek dne. Nebo začněte den s novým dílem vašeho oblíbeného podcastového pořadu.

Žena zpívá v koupelně

Výhoda č. 3: Ideální hudba klidně v celém domě

Pozvali jste své sousedy na grilování a chcete zajistit dobrou atmosféru, aby si to u vás pamatovali? Žádný problém. S Loxone můžete snadno a rychle vybrat v aplikaci několik zón, tedy místností, ve kterých chcete přehrávat hudbu. V jedné z nich stačí pustit vhodný seznam skladeb a party může začít. V jídelně, obýváku i na terase začne hrát stejná hudba. V ostatních částech domu se mohou děti věnovat své zábavě. Zkrátka nikoho neštve hudba, na kterou zrovna nemá náladu.

 přehrávání ve více pokojích pomocí funkce airplay

Výhoda č. 4: Informuje při nebezpečí, upozorní na návštěvu

Nic důležitého vám neunikne. Bez ohledu na to, jak hlasitě hraje hudba na večírku, zda spíte nebo kde v domě se nacházíte, pokud někde hrozí nebezpečí, hned se to dozvíte. Například když dům zaregistruje únik vody ve sklepě, kouř v garáži či rozbití okna. Hudba se okamžitě zastaví a z reproduktorů zazní odpovídající poplach.

Zvukový systém se hravě napojí i na zvonek. Můžete si zvolit libovolnou melodii a určit, kde zvonek zazní. Třeba v dětském pokoji může být úplně vypnutý, aby nebudil. Další užitečnou funkcí jsou individuální hlasová oznámení. Proč pokaždé křičet na celý dům „jídlo je na stole“? Zprávu můžete říct do aplikace a Audioserver ji přehraje v každém koutu domácnosti, aby to každý slyšel. Funkce text-to-speech zase zajišťuje, že nás hlas z reproduktorů upozorní na nečekanou událost v domácnosti. 

Výhoda č. 5: Dokonalý zvuk pro každou příležitost

 Žena při józe

Relaxace při józe
Po stresujícím pracovním dni je jóga ideálním způsobem vypnutí. Vyberte si správnou hudbu a
nechte uvolňující zvuky doprovázet zaslouženou relaxaci. Namasté!

Muž vařící v kuchyni

Motivace u sporáku
Se správnou hudbou bude nedělní vaření mnohem zábavnější. Vaše rodina ochutná rozdíl.
Mezitím mohou děti sledovat svou oblíbenou show, protože v obývacím pokoji zůstává hudba tiše.

 Rodinná sešlost

Příjemná rodinná sešlost
S rodinou u stolu jsou to chvíle plné radosti. Pusťte si příjemný hudební podklad k povídání o novinkách v práci a
ve škole, vyprávění zážitků z dovolené nebo vzpomínání. Je to jen vaše společná chvíle.

Žena při úklidu

Poslech podcastu všude
Někoho si k úklidu rád pustí svůj oblíbený podcast. Zahoďte sluchátka, nezastavujte či nezesilujte přehrávání kdykoli
musíte do vedlejšího pokoje. S multiroomem hraje váš pořad přesně tam, kde zrovna jste. Neslyšíte jen půlku.

 

Autor: Ondřej Brynych
Převzato z blogu Loxone.com

 

Budete stavět nebo rekonstruujete bydlení a uvažujete o chytré domácnosti? Neváhejte nás kontaktovat!

Fast Communication s.r.o.
Ortenovo náměstí 1487/12, 170 00, Praha 7 – Holešovice

info@fastsmarthome.cz
724 898 469
222 261 004