Zákaznická podpora:222 261 004info@fastsmarthome.cz

Inteligentní ovládání klimatizace neznamená rozvrh na lednici, který ukazuje, kdy, kde a jakou teplotu nastavit.

Inteligentní ovládání klimatizace neznamená rozvrh na lednici, který ukazuje, kdy, kde a jakou teplotu nastavit.

Chytré chlazení se stará samo o sebe tak, abyste nemuseli nic řešit. Přijdete po celém dni domů a tam už je teplota, v níž se cítíte nejlépe. Přitom klimatizace běžela jen na chvíli před tím, než jste přišli.

Díky chlazení si i v parných dnech můžeme užívat pohodlí domova. Jen štelování klimatizace může být někdy zdlouhavé a otravné. Přitom existuje způsob, jak mít doma stále ideální teplotu i bez mačkání ovladačů a nepříjemných výkyvů.

Skutečně chytrá klimatizace je automatizovaná a propojená s dalšími technologiemi, které v domácnosti vytvoří sladěný systém. Příklad? Třeba spolupráce klimatizace se stíněním. Elektrické žaluzie také dokáží regulovat teplotu. Zastíněná okna klimatizaci s ochlazením pomohou. Automatizovaná domácnost sama rozhodne, jak nejefektivněji využít všech dostupných technologií pro dosažení určité teploty. A to i pro každou místnost zvlášť.

Odpočinek s klimatizací

Funkcí chytré klimatizace je mnohem více. Řídí se sice přednastavenými režimy, ale zároveň předpovídá a reaguje na aktuální podmínky. Díky své logice zná momentální potřeby chlazení. Učí se, jak dlouho a za jakých podmínek ochlazení trvá, aby docílila vaší ideální v teploty přesně tehdy, kdy potřebujete. Režimy můžete mimořádně měnit, třeba při odjezdu na dovolenou.

Teplota v aplikaci

Obrovskou výhodou je vzdálený přístup. Klimatizaci můžete intuitivně ovládat z mobilní aplikace a naplno využít všech funkcí. Máte přehled o teplotách a nastavení v každé místnosti, můžete nahlédnout do statistik. A pokud se v systému vyskytne nějaký problém, okamžitě odešle upozornění.

Funkce se dají ještě rozšířit při využití kontaktů na oknech a dveřích. V takovém případě se klimatizace automaticky vypne, když otevřete okna. Protože klimatizace a otevřená okna, to prostě nejde dohromady. Možností je zkrátka mnohem více, než nabízí klasické wifi ovládání klimatizace.

Jak ovládat klimatizaci? Bez starostí

Zapomeňte na obcházení domu a složité ovládání. Na zdech nemusíte mít žádné krabičky s kolečky a řadu ovladačů. Na některých ovladačích navíc musíte stupně vymačkávat vždycky znovu. Navíc je potřeba výměna baterií, které musíte mít v zásobě… Nebo je tu Loxone: V aplikaci si jednoduše nastavíte rozvrh, podle kterého se bude teplota udržovat. Pak klimatizace (i stínění, vytápění a další) funguje nezávisle na vás. Máte doma vždy perfektní teplotu.

Čím více ovladačů, tím více starostí. Loxone ubere ovladače a starosti převezme. Narozdíl od vás má čas na řízení chlazení kdykoli. Automatická klimatizace od složitého ovládání osvobodí, zároveň můžete díky aplikaci kdykoli převzít kontrolu a provádět změny. Navíc to není jen jednoúčelová aplikace na ovládání klimatizace přes wifi.

Autor: David Nebor
převzato z blogu Loxone.com

 

Budete stavět nebo rekonstruujete bydlení a uvažujete o chytré domácnosti? Neváhejte nás kontaktovat!

Fast Communication s.r.o.
Ortenovo náměstí 1487/12, 170 00, Praha 7 – Holešovice

info@fastsmarthome.cz
724 898 469
222 261 004