Zákaznická podpora:222 261 004info@fastsmarthome.cz

Loxone s produkty De Dietrich přináší chytré ovládání tepelného čerpadla a klimatizace

Loxone s produkty De Dietrich přináší chytré ovládání tepelného čerpadla a klimatizace

Tepelná čerpadla a klimatizace De Dietrich lze nyní jednoduše integrovat do systému automatizace Loxone! Kombinace špičkových technologií přináší automatické, inteligentní ovládání vytápění a chlazení, maximální efektivitu, servisní notifikace i mobilní appku s nastavením a přehledy. Řešení dokáže zapojit každý topenář. Díky snadné integraci získaly produkty De Dietrich označení „works with Loxone“.

Nastavení teploty pomocí Loxone AppPředstavte si, že je teplota v domě každý den přesně taková, jak jste si jednou nastavili v mobilní aplikaci. Interiér se vytápí či ochlazuje včas, bez zpoždění, protože se systém dokáže učit a přizpůsobit podmínkám. A díky spolupráci více technologií reguluje teplotu vždy nejúspornější a nejefektivnější cestou.

Tohle vše Loxone dokáže i s tepelnými čerpadly a klimatizacemi známé značky De Dietrich, které lze nyní bez problému integrovat do systému automatizace. Jak společně fungují? Systém Loxone zpracovává požadavky uživatele na teplotu a předává si je s tepelným čerpadlem. To pak dokáže pracovat maximálně efektivně a ekonomicky.

Obyvatel domu si snadno nastaví vytápění či chlazení podle svých požadavků – v jaký čas chce mít doma konkrétní teplotu. Pak už se o nic nestará. Teplota se sice reguluje automaticky, přesto může uživatel v aplikaci kdykoli zasáhnout a odkudkoli změnit aktuální teplotu nebo nově přenastavit režimy. V mobilu má navíc aktuální přehled o spotřebě elektřiny.

Spojením Loxone a De Dietrich navíc vzniká servisní prostředí. O jakémkoli problému v systému vytápění se uživatel ihned dozví, přijde mu notifikace. Dá vědět servisnímu odborníkovi, který si po svolení zákazníka dokáže na dálku zobrazit například tlak či teplotu vody v soustavě a diagnostikovat chybu. Všechny problémy jsou odhaleny včas a tím se předchází dalším. Majetek je v bezpečí.

Co navíc? Zónová regulace

S ovládáním teploty je možné zajít ještě dál. Proč nepovýšit váš komfort a mít ideální teplotu v každé místnosti? Loxone umožňuje rozmístění teplotních čidel a využití hlavic pro automatické ovládání teploty v jednotlivých okruzích. Chytrá zónová regulace je na světě a všechny zmíněné výhody zůstávají. A když je řeč o komfortu – zapomeňte na složité termostaty na zdech, nejsou potřeba žádné! Tohle je skutečně automatické a inteligentní řízení teploty, které nás ovládáním prakticky vůbec nezatěžuje.

Systém je dále rozšiřitelný a lze do něj napojit i další technologie. Třeba takové, které regulaci teploty ještě posunou. Topení, chlazení, stínění či ventilace pak fungují ve vzájemné kooperaci. Svou souhrou dosáhnou naprosté efektivity a úspor v regulaci teploty. S Loxone není potřeba pro tyto technologie kupovat jednoúčelové řídicí systémy, které nespolupracují a komplikují ovládání. Jde o univerzální a rozšiřitelné řešení.

Mnohé možnosti použití Miniserveru

Není to skvělé, pořídit si řízení tepelného čerpadla a mít zároveň možnost pokračovat v budování chytrého domu?

Hlavně bezpečně! Přestože technologie lze sledovat a ovládat pomocí aplikace a Miniserver získává data, nikam je neposílá. Informace nejsou ukládány v žádném cloudu a zůstávají tam, kde mají být – doma.

Nyní o systému, zapojení a regulaci

Zařízení De Dietrich lze do systému Loxone zapojit během pár minut. U tepelných čerpadel nejčastěji využíváme komunikaci Modbus RTU. Modbus je jednoduchý a robustní komunikační protokol, který umožňuje Miniserveru vyčítat hodnoty z tepelného čerpadla a naopak. Zde je nutné použít Modbus Extension.

Pro komunikaci s klimatizací De Dietrich využijeme IR Control Air, který pracuje na bázi infračerveného ovladače. Podobně, jako klasické ovladače klimatizací (jednostranná komunikace). Miniserver pro obě zařízení určuje pouze několik hodnot a přebírá funkce regulace. Řízení otopné soustavy a výpočtů pro ni nutných není problém. Stejně jako ekvitermní zónová regulace, stínění řízené podle slunce a další schopnosti systému Loxone.

Schéma propojení obou systémů

O řízení tepelných čerpadel De Dietrich

Tepelné čerpadlo předává údaje o teplotě vody, tlaku, režimu, ve kterém se nachází. Miniserver informuje tepelné čerpadlo o požadované teplotě vody a o zbytek už se postará sám. Pokud si zákazník přeje zónovou regulaci, je možné toho dosáhnout, pomocí proporcionálně regulovaných hlavic. Na obrázku vidíme nadstavbu s hlavicemi a 1-Wire čidly. Čidly je možné měřit teplotu v podlaze a dalšími potom prostorovou teplotu. Pokud by vás zajímalo více o regulaci s Loxone zanechte nám na sebe níže kontakt, můžeme ji probrat do detailu a poslat vám další materiály.

Kolik inteligence?

Když si pořídíte k tepelnému čerpadlu Loxone, máte základní mozek chytré elektroinstalace, který je možný libovolně rozšířit. Pokud byste jej využili k ovládání stínění a osvětlení, nebudou potřeba výše zmíněná 1-Wire čidla pro měření prostorové teploty, jelikož tlačítka Touch mají v sobě teplotní a vlhkostní čidlo (doporučuje se monitorovat teplotu vytápěné podlahy, tlačítka Touch měří pouze prostorovou teplotu).

Ovládání klimatizace je také hračka

Standartně ovládáme klimatizaci podle tří parametrů: Rychlost ventilátoru, výstupní teplota a naklopení lamel. O veškeré rozhodovací algoritmy a smart funkce se opět stará Miniserver. Přehřátí místnosti se snaží předejít, proto si zatahuje stínění ještě před spuštěním klimatizace. Ta se tak spustí pouze pokud to bude nutné.

 

Autor: David Prokop
Převzato z blogu Loxone.com

 

Budete stavět nebo rekonstruujete bydlení a uvažujete o chytré domácnosti? Neváhejte nás kontaktovat!

Fast Communication s.r.o.
Ortenovo náměstí 1487/12, 170 00, Praha 7 – Holešovice

info@fastsmarthome.cz
724 898 469
222 261 004