Zákaznická podpora:222 261 004info@fastsmarthome.cz

Spolupráce Loxone s Vaillantem dále otevírá svět MaR

Tepelná čerpadla, kotle, rekuperace, akumulační zásobníky, solární systémy pro ohřev vody, regulátory, termostaty atd. Společnost Vaillant je jedním z předních hráčů na trhu s těmito produkty. Vyniká také kvalitním a efektivním řešením pro HVAC a MaR budov. A nyní je možné zařízení této značky integrovat do Loxone. Co to znamená?

I zde zůstává jednoduchost

Integrace je možná díky síťovému protokolu EEBUS, který naše řídící jednotka – Miniserver – už „umí“. V případě integrace Vaillantu přímo v Loxone Configu vyhledáte dané zařízení. Po připojení je možné použít dostupné vstupy a výstupy k ovládání, stejně jako u jakéhokoli jiného zařízení od Loxone. Nejdříve je však pro periferie Vaillant nutné povolit EEBUS,

Vaillant VR 920 použití v Configu

EEBUS

Síťový protokol EEBUS také umožňuje komunikaci s elektroměry, střídači pro FVE a dalšími zařízeními. Vize EEBUS iniciativy je jednoduchá: Všechna zařízení spolu komunikují pomocí jednoho protokolu a díky tomu šetří energii a mohou navzájem spolupracovat.

Schéma zapojení produktů Vaillant do chytré domácnosti Loxone

Přínosy této kombinace

Na příkladu, kde použijeme FVE a tepelné čerpadlo si vysvětlíme následující: Správně řešená automatizace umožňuje (mimo jiné) vytápět a ohřívat vodu zadarmo. Jakmile má FVE dostatečný výkon, Loxone spouští ohřev vody nebo třeba i nabíjení elektroauta. Váš domov se tak stává úložištěm energie v podobě ohřáté vody, ježdění do práce zadarmo atd.

Samozřejmě takto kritické technologie se nemohou spoléhat jen na počasí, proto jednoduše nastavíte čas, do kdy mají být jednotlivé úkoly splněny a Loxone se o to postará. Topí se jenom tak, aby zdroj tepla vyhověl požadavkům na teplou vodu. Toto je možné díky připravenému funkčnímu bloku Ovládání klimatu, který přesně ví, kdy topit a kdy ne.

 

Příklad: Mám nastaveno, že v 18 hodin musí být ohřátá voda (systém se naučí, jak dlouho trvá vodu nahřát). Pokud bude FVE mít dostatečný výkon v průběhu dne, voda se ohřeje už dříve. Pokud FVE dostatečného výkonu nedosáhne, ohřev se spustí v pravou chvíli, aby i tak byla voda v 18 hodin teplá. Toto je práce bloku Energetický manažer.

Technologie jako FVE panel a tepelné čerpadlo ale samy nestačí. Pokud chceme efektivitu, vzniká nutnost ovládat je pomocí inteligentních systémů. Každý si položí otázku, jaký systém a podle čeho by měl volit?
 
S Loxone nejsou pro řízení teploty nutné termostaty a jejich složité nastavování.
 
Systém sám stanoví, kdy a jak topit. Uživatel si jen zvolí časy, kdy místnost užívá a jakou zde chce teplotu. Samozřejmě pokud chcete, máte vždy plnou kontrolu v přehledné aplikaci, která není závislá na vzdáleném serveru a nikam neposílá data.

Kromě měření a regulace systém integruje i řízení inteligentních žaluzií, větrání a rekuperace. Vše potom najdete v jedné aplikaci. Stínění napomáhá chlazení nebo se vůbec nezatáhne pro nejefektivnější topení. Tím zmizí ze zdí i ovládací prvky pro žaluzie, větrání atd. a přesunou se do aplikace.

Inteligentní systém Loxone nekončí ovládáním MaR systémů, je tu obrovské množství možností.

Jakmile jednou někdo vlastní Miniserver, může systém prakticky neomezeně rozšiřovat a konfigurovat.

Možnosti Loxone App

Autor: David Prokop
převzato z blogu Loxone.com

 

Budete stavět nebo rekonstruujete bydlení a uvažujete o chytré domácnosti? Neváhejte nás kontaktovat!

Fast Communication s.r.o.
Ortenovo náměstí 1487/12, 170 00, Praha 7 – Holešovice

info@fastsmarthome.cz 
724 898 469
222 261 004